Meist

1989. aastal loodi Eesti Merelaevanduse klubi juurde laste tantsuansambel "Sürpriis", ansambli juhendajaks sai Anžela Makarova. 1996.aastal muutus edukas kollektiiv tantsukooliks "Exercice" saades ühtlasi Haridusministeeriumilt koolituslitsentsi. Kooli esmaülesandeks sai professionaalse tantsukoolituse võimaldamine, kuid ka igakülgselt arenenud isiksuse kujundamine. Kooli tänasteks prioriteetideks on: muusikalise ja esteetilise maitse kujundamine, tööarmastuse ja - distsipliini ja teiste tahteomaduste arendamine, erialane meisterlikkus ja meeskonnatunnetus suures kollektiivis. Viimastel aastatel on koolis esietendunud palju tantsulavastusi ja kontsertprogramme. Teele on saadetud viis lendu noori tantsijaid, kes on sidunud end pika ja raske loometeega. Kooli kasvandike osalemine rahvusvahelistel festivalidel ja konkurssidel on toonud palju rõõmustavat tunnustust.

Meie esinemiste geograafia on avardunud aastast aastasse. Oleme üles astunud Hispaanias ja Saksamaal, Lätis ja Leedus, Venemaal ja Ukrainas, läbi sõitnud kogu Eestimaa. Oleme teinud koostööd Valentina Tolkunova ja Jekaterina Šavrinaga, ansambliga "Doktor Watson" ja Moskva nukuteatriga "Arkaadia".

Kõrge hinnangu andis meie tantsijatele 2003.aastal Müncheni noorte balletiartistide konkursil Maia Plissetskaja.

Et anda noortele rohkem lavalist praktikat on moodustatud laiakülgse repertuaariga tantsuteater "Rada". Täna õpib meie koolis ligi 150 noort.

 

Kooli direktor ja kunstiline juht - Anžela Makarova

Administraator - Maria Teras

 

Pedagoogid:

Ekaterina Admiralova
Inna Haimi
Aleksandra Kuznetsova
Aleksandra Isaeva